Το Κυπριακό Κέντρο Ευρωπαϊκών και Διεθνών Υποθέσεων του Πανεπιστημίου Λευκωσίας διοργανώνει σειρά διαλέξεων με θέμα «OI ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΙΔΕΕΣ ΤΗΣ ΝΕΟΤΕΡΗΣ ΕΠΟΧΗΣ». Οι διαλέξεις θα πραγματοποιούνται στo χώρο εκδηλώσεων του «Πλουμιστού Ψωμιού» στην οδό Γρηγόρη Αυξεντίου 9 (από τα φώτα της Τζιαμούδας προς τα φώτα του Λανιτείου η 5η πάροδος αριστερά ή από τα φώτα του Λανιτείου προς Τζιαμούδα η 8η πάροδος δεξιά). Η μέρα διεξαγωγής των διαλέξεων θα είναι η  Πέμπτη στις 7:00 μ.μ., με  πρώτη στις 3 Οκτωβρίου 2019.  Η κάθε διάλεξη θα διαρκεί 50 λεπτά περίπου και στην συνέχεια θα ακολουθεί υποβολή ερωτήσεων και συζήτηση. Οι διαλέξεις θα πραγματοποιηθούν από τον Πολιτικό Επιστήμονα και Ιστορικό κ. Χρήστο Αλεξάνδρου, επιστημονικό συνεργάτη του Κέντρου.

Το κόστος συμμετοχής έχει οριστεί στα 70 ευρώ και για φοιτητές (προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς) στα 50.

Την πρώτη μέρα οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να προσέλθουν 20 λεπτά νωρίτερα για τακτοποίηση της εγγραφής τους. Σε όσους παρακολουθήσουν  έξι από το σύνολο των εννέα διαλέξεων θα δοθεί πιστοποιητικό παρακολούθησης. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στα τηλέφωνα 22-841600 και 99-552810 καθώς και στην ηλεκτρονική διεύθυνση [email protected]